Jaunimas Prieš Korupciją

Dalyviai
 

Š.m. gruodžio 3-4d. Kauno raj. vyko Nyderlandų Karalystės Lietuvoje finansuoti ir VŠĮ Trust in development organizuoti Lietuvos moksleivių parlamento atstovų iš visos Lietuvos mokymai “Lietuvos jaunoji karta: pasirengimas kovai su korupcija”. Mokymuose dalyvavo 20 aktyviausių moksleivių iš Utenos, Telšių, Tauragės, Šiaulių, Panevėžio, Klaipėdos, Vilniaus ir Kauno regionų, kurie atstovavo ne tik Lietuvos moksleivių parlamentą, bet ir savo mokyklas.

 

DalyviaiPranešimus moksleiviams skaitė ir savo patirtimi dalinosi p. Daina Paštuolienė iš Specialiųjų tyrimų tarnybos Kauno sk., p. Rūta Kaziliūnaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentės patarėja teisės klausimais, pristatė korupcijos baudžiamojo persekiojimo atvejus, Jurgis Stanaitis, Lietuvos jaunųjų mokslininkų Sąjungos tarybos narys, pristatė „metodiką“ kaip atpažinti korupcijos atvejus kasdienybėje bei moderavo seminaro dalyvių teigiamai įvertintą simuliacinį žaidimą „Iššūkis korupcijos Ambasadoriui“.

 

DalyviaiVŠĮ Trust in development Tarybos pirmininkas G. Jasutis analizavo korupcijos praktines problemas, o vyr. Konsultantas L.Linkevičius dalinosi korupcijos reiškiniu Afganistane, kur dirbo 2010-2011m. Visų pranešimų metu moksleiviams kilo daugybė praktinių klausimų, ne vienas pažymėjo, kad gyvenimiškose situacijose yra susidūręs su korupcijos apraiškomis. Renginio organizatorius maloniai nustebino moksleivių aktyvumas ir neabejingumas nagrinėjamai problemai.

 

Dalyviai

Renginio metu buvo išdalinta prizų, šypsenų ir geros, darbinės nuotaikos. Kiekvienas dalyvis po mokymų gavo pažymėjimą. Taip pat buvo pristatytas mokomasis leidinys išleistas specialiai šiam renginiui ir skirtas moksleiviams „Kova su korupcija“.

 

 

 

 

Dalyviai

Moksleivių renginio organizatoriai nuoširdžiai prašė skleisti įgytas mokymų metu žinias ir grįžus į savo miestus, į savo mokyklas. Organizatoriai dalyvių prašė gruodžio 9d. , kuri yra Pasaulinė antikorupcijos diena, pakabinti savo mokyklose specialius antikorupcinius plakatus, pravesti savo mokyklos draugams informacinę viktoriną, kuriai klausimus paruošė organizatoriai. Šis mokomasis renginys išties buvo darbingas, šaunus ir tikimės, kad tai bus gražios tradicijos pradžia Lietuvoje.

 

To nuoširdžiausiai linki,
VŠĮ Trust in development kolektyvas.

 

MALONIAI KVIEČIAME VISUS, SUSIDOMĖJUSIUS NEMOKAMAI ATSISIŲSTI MOKOMĄJĮ LEIDINĮ „KOVA SU KORUPCIJA“.

Kviečiame išspręsti Viktoriną „Aš tikrai žinau, kaip kovoti su
korupcija“